Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Informace z obce > Omezení veřejné dopravy v kraji

Omezení veřejné dopravy v krajiS ohledem na aktuálně nižší poptávku po cestování přistupuje Královéhradecký kraj od pondělí 30. 3. 2020 k dalšímu omezení rozsahu některých nevyužívaných nebo málo využívaných autobusových a vlakových spojů.
V autobusové dopravě dochází k dočasnému omezení provozu turistických spojů a spojů na trasách, kde je za normálních okolností v dopravní špičce interval spojů 15 nebo 30 minut, případně dochází k prodloužení intervalu spojení při zachování tzv. "dělnických" spojů. Na železničních tratích dojde k dočasnému snížení rozsahu provozu osobních a spěšných vlaků. V pracovních dnech bude zajištěn tzv. "nedělní provoz" (prodloužení intervalu spojení, příp. dřívější ukončení provozu). Zachovány budou první ranní vlakové spoje.
Přehled omezení v regionální železniční dopravě najdete zde a zde.  

  • V souvislosti s přijatým nařízením Vlády ČR, které se týká omezení pohybu osob přistoupili dopravci od 18. 3. 2020 k omezení komerčních linek, dochází tak ke změnám jízdních řádů u dálkových, případně příměstských linek.

  • Z důvodu prevence před šířením koronaviru Královéhradecký kraj a později rovněž vláda ČR vydaly nařízení o zakrývání dýchacích cest osob na veřejnosti, vzhledem k této skutečnosti platí zákaz vstupu do vozidel veřejné autobusové a drážní dopravy bez ochrany obličeje rouškou (za roušku lze považovat šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou). Rouška musí být pevně přichycena k obličeji.

  • Královéhradecký kraj přistupuje od pondělí 23. 03. 2020 k mírnému omezení železniční dopravy (cca 3,5% rozsahu spojů).

  • V souvislosti s omezením provozu výrobního závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách od 18. 03. 2020 od 22:00 do 05. 04. 2020 do 22:00 budou omezeny některé spoje, které slouží pro dopravu zaměstnanců do tohoto výrobního závodu od soboty 21. 03. 2020.

  • Informace o aktuálním stavu autobusového nebo železničního spojení v regionu lze ověřit na portále www.idos.cz či prostřednictvím Call centra IREDO – tel.: 491 580 333.