Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Informace z obce > Létání vrtulníků ve vzdušném prostoru nad obcí

Létání vrtulníků ve vzdušném prostoru nad obcíDotaz starosty Mgr. Pavla Kavalíra na ředitele Letecké služby Hradec Králové, a.s. ze dne 8. 10. 2019:

Vážený pane řediteli, chtěl bych se zeptat, zda rušení nočního klidu létáním vrtulníků po 22. hodině nad obytnou zástavbou v obci Skalice a jejích místních částech Skalička a Číbuz (např. včera 7. 10. 2019 v 22:23) souvisí s Vašimi podnikatelskými aktivitami, případně, zda se tak děje s vědomím či souhlasem LSHK. Na jednáních, která se v minulosti konala se samosprávami okolních obcí a místních částí HK bylo řečeno, že povinné noční přelety se budou odehrávat převážně po setmění a omezován bude provoz ve večerních hodinách a o víkendech. Něco se na této dohodě změnilo? Děkuji předem za Vaši odpověď.

 

Odpověď předsedy představenstva LSHK Ing. Pavla Rinda ze dne 15. 10. 2019:

Vážený pane starosto, obdrželi jsme Váš dotaz na lety vrtulníků nad zástavbou v obcích Skalička a Čibuz po 22 hodině. Od září do poloviny měsíce října probíhal výcvik pilotů na vrtulnících Enstrom 480, který byl koncipován tak, že do 22:00 hod místního času, a to od pondělí do čtvrtka měly vrtulníky povoleno létat na okruzích (pouze východních) a po této době prováděly pouze odlety na traťové lety a návraty z nich. Tyto postupy jsou v souladu s usnesením rady města ve věci snižování hlukové zátěže z provozu letiště a jsou zakotveny v letištním řádu letiště. Informace o tomto výcviku vrtulníků byla projednána s představiteli KMS v okolí letiště a KMS vydaly souhlasné stanovisko k této činnosti. Současně byly ve spolupráci s provozovatelem výcviku nastaveny další postupy pro eliminaci hlukové zátěže z provozu vrtulníků při jejich návratu z traťových letů mezi 22:00 a 24:00 hod. Hlavní část zakázky byla dokončena v pátek 11.10.2019 a pouze tento čtvrtek a pátek (17.18.10.2019) proběhnou poslední výcvikové lety posledního žáka, které by ale neměly přesáhnout 22:00 hodinu. Ujišťuji Vás, že došlo k výraznému útlumu létání vrtulníků na letišti Hradec Králové a závazek snížení počtu pohybů vrtulníků o třicet procent je naplňován, což je dokládáno na pravidelných jednání s představiteli města Hradec Králové a současně je patrné z grafů vytíženosti letiště, které jsou dostupné na našich webových stránkách. Za dočasné zvýšení hlukové zátěže se Vám omlouváme a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů