Byl zveřejněn zápis z mimořádného zasedání zastupitelstva obce ze dne 10. 1. 2019. K nahlédnutí zde.

 

Autobus 1Milí spoluobčané, 

v poslední době jsem zaznamenal stížnosti na dopravní obslužnost v naší obci v rámci systému IREDO (linka č. 311). Problematika se týká především školního autobusového spoje č. 610140 15 (ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s.) s pravidelným odjezdem ze zastávky Skalička v 7:15 hod. Spoj podle stěžovatelů přijíždí do zastávek s několikaminutovým zpožděním, někteří řidiči se k cestujícím chovají nezdvořile a především se již několikrát stalo, že řidič neumožnil dětem ze Skaličky, z důvodu naplnění kapacity autobusu, nastoupit do vozu a nechal je stát na zastávce. Zejména posledně jmenovaná záležitost je pro mě naprosto nepřijatelná, protože ohrožuje bezpečí dětí a rodičům přináší nejistotu, zda dítě ten či onen den dorazí do školy v pořádku. Proto jsem věc již projednal s vedením odboru dopravy na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje a rovněž zaslal svým jménem písemnou stížnost. Krajskými pracovníky byl stav prověřen a nyní probíhají jednání s dopravcem, aby mohlo být nalezeno nejvhodnější řešení. Podle sdělení krajských úředníků by jednou z možností mohlo být posílení spoje úpravou trasy jiné linky (takže by krátce po sobě přijely dva autobusy), případně doplnění dalšího dopoledního spoje pro občany, kteří nepotřebují nutně využívat zmiňovaný "školní" spoj. Vše pochopitelně záleží na možnostech a kapacitách přepravců. Prosím vás v tuto chvíli o trpělivost a také o zvýšenou kontrolu vašich dětí tak, abyste vždy měli přehled, zda do školy v pořádku dorazily. V případě jakékoli nestandardní situace mě, prosím, informujte, abych mohl případně zjednat nápravu. Děkuji za pochopení. Pavel Kavalír, starosta.

Ilustrativní obrázek tančící dvojice
OBEC SKALICE

VÁS SRDEČNĚ ZVE NA

OBECNÍ PLES

který se koná v sobotu 9. 2. 2019 v KS Dvorana Smiřice
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Obecní_ples.pdf)Plakát ke stažení zde[PDF]198 kB

Číst dál: Obecní ples 2019

OdpadBrigáda na úklid veřejných prostranství ve Skalici, Skaličce a Číbuzi

se koná v sobotu dne 28. dubna 2018

Obecní úřad Skalice vyhlašuje na den 28. dubna 2018 brigádu na úklid veřejného prostranství.
Žádáme všechny občany, aby se zúčastnili co v největším počtu.

Sraz účastníků brigády bude v 9:00 hodin, a to ve Skaličce před hasičskou zbrojnicí, ve Skalici před Obecním úřadem a v Číbuzi na parkovišti.
Nezapomeňte s sebou vzít pracovní rukavice a vesty s výstražným označením z důvodu pohybu osob na komunikaci.

 

Ilustrativní obrázek tančící dvojice
OBEC SKALICE

VÁS SRDEČNĚ ZVE NA

OBECNÍ PLES

který se koná v sobotu 10.2.2018 v KS Dvorana Smiřice
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Plakát PLES_2018 OBEC SKALICE.pdf)Plakát ke stažení zde[PDF]607 kB

Číst dál: Obecní ples 2018

Ptačí chřipka - informace pro veřejnost

Základní informace pro pozůstalé

 

Smrt blízkého člověka patří k nejtěžším situacím v lidském životě. Návod jak postupovat při úmrtí blízké osoby poskytuje následující brožurka.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (zakladni_informace_pro_pozustale.pdf)zakladni_informace_pro_pozustale.pdf[PDF]453 kB

Znak Policie ČRVýzva Policie ČR - "Bojujme proti zlodějům společně, příště můžu být obětí právě já..." 

 

Policie ČR upozorňuje, že v současné době se v našem okolí zvýšil počet případů vloupání do rodinných domů v denní i noční době. Ohroženi jsou hlavně majitelé domů v okrajových částech obcí, nových satelitních zástavbách, či domů jinak osamocených, i ve starší zástavbě. V noční době dochází  některých případech k vloupání v době, kdy obyvatelé jsou doma a spí.

Prosíme všechny, aby jste v případě zjištění výskytu cizích a podezřelých osob, podezřelých vozidel, či jiných podezřelých okolností ve vašem okolí okamžitě informovali Policii ČR prostřednictvím bezplatné tísňové linky158.

Buďte ostražití zejména v případech podomních prodejců,  nebo při výskytu cizích osob, které se pod různými záminkami pokouší vloudit do obydlí. (potřeba na WC, přeplatek za energie, výhry, zájem o koupi medu... apod.)

Cizí osobu rozhodně nevpouštějte automaticky do svého obydlí, komunikujte s ní přes uzavřené dveře, nejlépe však  přes  dveřní telefon, či z okna. Mějte vždy uzavřené a uzamčené vstupní dveře do domu a branku na pozemek.

Nebuďme ke svému okolí lhostejní.

Více informací naleznete na stránkách Policie ČR:
http://www.policie.cz/krajske-reditelstvi-policie-khk-seniori.aspx
http://www.policie.cz/clanek/podvodnikum-finty-bohuzel-stale-vychazeji.aspx

 

Kalendář událostí

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nejbližší akce

9.únor 2019, 20:00 hod.
Obecní ples

Fotogalerie