Pivni slavnosti 2019

Obec Skalice

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Skalice_NO.pdf)Svoz nebezpečného odpadu 2019[PDF]151 kB

VrtulnikSpolečnost Letecké služby Hradec Králové informují, že ve čtvrtek 11. dubna proběhne na letišti v HK společné cvičení Armády ČR a PČR. V rámci tohoto cvičení bude mezi 20. a 22. hodinou provedeno přistání a následný vzlet s dvěma vrtulníky Mi 17. Bude se jednat o přiblížení na dráhu, výměnu příslušníků PČR, doplnění paliva a následný vzlet ve směru dráhy. Naopak nepůjde o žádné cvičné létání na okruhu. Děkujeme za pochopení.  

VrtulnikVe středu 20. února proběhla v klubovně v Ruseku schůzka Komisí místních samospráv Hradec Králové sever (Rusek, Pouchov, Plácky, Plotiště a Slatina) a zástupců přilehlých obcí (Skalice a Lochenice). Zúčastnil se i nový náměstek primátora Statutárního města Hradce Králové Ing. Bc. Jiří Bláha. Pro další jednání s městem za účelem snížení hlukové zátěže v dané lokalitě byl vytvořen užší jednací výbor. Prioritami dalšího jednání je řešení hlukové problematiky související s leteckým provozem, dále problematika související s provozem polygonu a pořádáním hudebních produkcí. V loňském roce byla s provozovatelem letiště Letecké služby Hradec Králové, a.s. dohodnuta pravidla provozu týkající se zejména letů cvičných vrtulníků a tato pravidla, jak se zdá zejména v poslední době, nejsou dodržována. O výsledcích jednání s novým vedením města budeme průběžně informovat.

Autobus 1Milí spoluobčané, 

v lednu jsem vás informoval o problematice školního autobusového spoje č. 610140 15 (ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s.) s pravidelným odjezdem ze zastávky Skalička v 7:15 hod. Hlavním problémem, o kterém jsem jednal s úředníky Královéhradeckého kraje, byla nedostatečná kapacita autobusu a případy, kdy řidič neumožnil dětem ze Skaličky, z důvodu naplnění kapacity autobusu, nastoupit do vozu a nechal je stát na zastávce. V pátek 8. 2. jsem byl informován o opatření, které by mělo k zvládnutí situace značně přispět: s platností od 18.2.2019 dochází ke změně jízdního řádu, kdy je zaveden nový spoj s odjezdem z Jaroměře v 7:51, zastávkou v Číbuzi v 8:15, ve Skalici u Fabiánů v 8:17, ve Skalici u Holečků v 8:19 a ve Skaličce v 8:21 s příjezdem do Hradce Králové na Terminál HD v 8:40. Cílem tohoto spoje je zajistit dopolední spojení na devátou hodinu do Hradce Králové, kdy spoj mohou využívat například studenti začínající druhou vyučovací hodinu, lidé k lékaři apod. V opačném směru je dopolední spojení realizováno nově v časech 8:20 a 10:20 z Hradce Králové. Po skončení uzavírky ve Smiřicích bude zajištěna návaznost s vlaky. Dopolední spoje navíc dojíždějí do centra Jaroměře. Zavedením nového spoje sleduje kraj přeskupení cestujících, kteří nepotřebují být v Hradci Králové již před osmou hodinou (studenti na druhou a další vyučovací hodinu, lidé na nákupy, k lékaři, na úřady apod.) do tohoto nově zavedeného spoje. Pokud se tímto opatřením nepodaří dostatečně odlehčit přeplňovanému spoji, budeme situaci nadále řešit. Situaci Královéhradecký kraj nadále průběžně monitoruje. Konstatuji, že v rámci možného a v danou chvíli je toto řešení od kraje velmi vstřícné a věřím, že pomůže. Všechny pak prosím, abyste při plánování dopravy do krajské metropole zohlednili tuto novou možnost a co nejvíce ji využívali. Samozřejmě budu velmi rád za zpětnou vazbu. Zvláště sdělení, zda opatření řeší náš hlavní problém - bezpečnost dětí. Pavel Kavalír, starosta.

Viz nové jízdní řády

Byl zveřejněn zápis z mimořádného zasedání zastupitelstva obce ze dne 10. 1. 2019. K nahlédnutí zde.

 

Autobus 1Milí spoluobčané, 

v poslední době jsem zaznamenal stížnosti na dopravní obslužnost v naší obci v rámci systému IREDO (linka č. 311). Problematika se týká především školního autobusového spoje č. 610140 15 (ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a.s.) s pravidelným odjezdem ze zastávky Skalička v 7:15 hod. Spoj podle stěžovatelů přijíždí do zastávek s několikaminutovým zpožděním, někteří řidiči se k cestujícím chovají nezdvořile a především se již několikrát stalo, že řidič neumožnil dětem ze Skaličky, z důvodu naplnění kapacity autobusu, nastoupit do vozu a nechal je stát na zastávce. Zejména posledně jmenovaná záležitost je pro mě naprosto nepřijatelná, protože ohrožuje bezpečí dětí a rodičům přináší nejistotu, zda dítě ten či onen den dorazí do školy v pořádku. Proto jsem věc již projednal s vedením odboru dopravy na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje a rovněž zaslal svým jménem písemnou stížnost. Krajskými pracovníky byl stav prověřen a nyní probíhají jednání s dopravcem, aby mohlo být nalezeno nejvhodnější řešení. Podle sdělení krajských úředníků by jednou z možností mohlo být posílení spoje úpravou trasy jiné linky (takže by krátce po sobě přijely dva autobusy), případně doplnění dalšího dopoledního spoje pro občany, kteří nepotřebují nutně využívat zmiňovaný "školní" spoj. Vše pochopitelně záleží na možnostech a kapacitách přepravců. Prosím vás v tuto chvíli o trpělivost a také o zvýšenou kontrolu vašich dětí tak, abyste vždy měli přehled, zda do školy v pořádku dorazily. V případě jakékoli nestandardní situace mě, prosím, informujte, abych mohl případně zjednat nápravu. Děkuji za pochopení. Pavel Kavalír, starosta.

Ilustrativní obrázek tančící dvojice
OBEC SKALICE

VÁS SRDEČNĚ ZVE NA

OBECNÍ PLES

který se koná v sobotu 9. 2. 2019 v KS Dvorana Smiřice
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Obecní_ples.pdf)Plakát ke stažení zde[PDF]198 kB

Číst dál: Obecní ples 2019

Hlášení rozhlasu

Kalendář událostí

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nejbližší akce

Žádné události

Fotogalerie